FILTER DLE ČASU

Měsíc: Únor 2018

PŘÍKAZ ŘEDITELE Č. 1 K ORGANIZACI PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ

07. 02. 2018

Ke stažení zde.

NIKOLA JONÁŠOVÁ USPĚLA NA MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY KORUNA KREATIVITY 2018

07. 02. 2018

V Praze na Chodově se 16. ledna konalo Mistrovství České republiky Koruna kreativity 2018. Této největší soutěže svého druhu nejen v České republice, ale i ve Střední Evropě, určené pro studenty středních odborných škol a středních odborných učilišť, se zúčastnily i kadeřnice SOU Sedlčany, které se v silné konkurenci rozhodně neztratily.

..Číst dále

ŽÁCI NAVŠTÍVILI PEKÁRNY-CUKRÁRNY

07. 02. 2018

Prozkoumat cukrařinu z pohledu výroby ve velké provozovně se v úterý 16. ledna vydali naše cukrářky a cukráři z prvního a třetího ročníku. V benešovské pekárně a cukrárně Benea s.r.o. si prohlédli všechny výrobní provozy a byla jim předvedena výroba od počátku až po vyexpedování hotových cukrářských výrobků. Také se seznámili se stroji, které se používají ve velkovýrobně jako jsou například vyvalovací stroj, trezírovací stroj, melanžér nebo stříkací stoj. Dále pak viděli kynárny těst a automatické pece a po prohlídce zbyl i prostor pro dotazy. A navíc si mohli žáci sami vyrobit čokoládové ozdoby na dozdobení zákusků.

KADEŘNÍKEM ZA JEDINÝ ROK

07. 02. 2018

Máte již maturitní vysvědčení nebo výuční list a chcete získat ještě jeden? Právě vám je určena novinka, kterou od nadcházejícího školního roku nabízí sedlčanské Střední odborné učiliště. Jedná se o zkrácenou denní formu studia učebního oboru Kadeřník, který trvá jeden rok.

..Číst dále

UČITELÉ A ŽÁCI ZÍSKALI NOVÉ OSVĚDČENÍ

07. 02. 2018

Ve dnech 28. a 29. listopadu absolvovali vyučující odborných předmětů a odborné výchovy a také několik zletilých žáků učebního oboru zahradník rozsáhlé školení v Benešově. Jeho cílem bylo získat „Osvědčení 2. stupně odborné způsobilosti pro nakládání s přípravky na ochranu rostlin“. I přes značnou náročnost závěrečného testu se všem podařilo osvědčení získat. To držitele opravňuje vést příruční sklady se „zemědělskou chemií“ a nakupovat tyto přípravky ve velkoobchodním balení, což se především žákům bude v budoucnu určitě hodit.

JARMARK SEDLČANSKÉHO UČILIŠTĚ PŘILÁKAL STOVKY NÁVŠTĚVNÍKŮ

07. 02. 2018

Sedlčany – 1450 zákusků, 8 kg koláčů, 170 chlebíčků, 12 vánoček, 12 velkých sladkých štrůdlů a 4 štrůdly slané. To vše se prodalo v sobotu 25. listopadu na Školním adventním jarmarku v hlavní budově Středního odborného učiliště v Bezručově ulici v Sedlčanech, kam již od devíti hodin mířily davy zájemců.

..Číst dále

AKTUALIZOVANÝ ALMANACH – 130. VÝROČÍ ZALOŽENÍ ŠKOLY

07. 02. 2018

Almanach ke stažení zde

NAŠE ZAHRADNICE SE NA SOBĚSLAVSKÉ RŮŽI ROZHODNĚ NEZTRATILY

07. 02. 2018

Ve čtvrtek 9. listopadu se žákyně třetího ročníku učebního oboru zahradník Eliška Krejčová, Andrea Hejná a Jitka Mrázková zúčastnily floristické soutěže Soběslavská růže, ve které soutěžila družstva z celé republiky. Letošní téma znělo hodně vesele, konkrétně: „V lese, jo, v lese na jehličí… aneb jehličnany trochu jinak“.

..Číst dále

GASTROFEST ČESKÉ BUDĚJOVICE

07. 02. 2018

Třídy I.A a II.A oborů cukrář a kuchař-číšník navštívily ve čtvrtek 9. listopadu 2017 21. ročník výstavy Gastrofest v Českých Budějovicích. Výstava jako každoročně ukazuje nejnovější trendy v oblasti gastronomie. Žáci mohli vidět ukázky špičkového strojního zařízení určeného pro zpracování potravin. V rámci výstavy probíhaly soutěže, jednak ve vyřezávání dýní a přípravě jídel na určitá témata. Letošní Gastrofest byl hlavně ve stylu pokrmů z ryb, probíhaly ukázky porcování a filetování ryb, bylo možno ochutnat různé netypické rybí pokrmy.

..Číst dále

DOVEDNOSTNÍ SOUTĚŽ ZKUSME SI TO

07. 02. 2018

Ve středu 25. října se na naší škole uskutečnila již tradiční akce s názvem Zkusme si to, která je určená žákům 9. tříd základních škol našeho regionu. Ti se při ní mohli formou soutěže seznámit s jednotlivými učebními obory učiliště. Proměnit se alespoň na pár minut například v kuchaře/kuchařku, kadeřníka/kadeřnici, zahradníka/zahradnici nebo cukráře/cukrářku přišlo téměř 70 dětí z Kosovy Hory, Chlumu, Jesenice, Sedlce – Prčice, Neveklova a Sedlčan.

..Číst dále

INFORMACE

INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁNÍ

ŠKOLA SE ZAPOJILA DO PROJEKTU EU OPVK
„PENÍZE STŘEDNÍM ŠKOLÁM"